XI. GGI-Pokal 2011

Grimma

01.04.2011 - 03.04.2011

GGI-Eissporthalle

CategorySegment   
Mädchen AK 7 Entries Result  
Free SkatingOfficials Starting Order / Result Details Judges Scores (pdf)
Jungen AK 7 Entries Result  
Free SkatingOfficials Starting Order / Result Details Judges Scores (pdf)
Mädchen AK 8 Entries Result  
Free SkatingOfficials Starting Order / Result Details Judges Scores (pdf)
Mädchen AK 9 Entries Result  
Free SkatingOfficials Starting Order / Result Details Judges Scores (pdf)
Jungen AK 9 Entries Result  
Free SkatingOfficials Starting Order / Result Details Judges Scores (pdf)
Mädchen AK 10 Entries Result  
Free SkatingOfficials Starting Order / Result Details Judges Scores (pdf)
Jungen AK 10 Entries Result  
Free SkatingOfficials Starting Order / Result Details Judges Scores (pdf)
Nachwuchs U 13 Mädchen Entries Result  
Free SkatingOfficials Starting Order / Result Details Judges Scores (pdf)
Nachwuchs U 13 Jungen Entries Result  
Free SkatingOfficials Starting Order / Result Details Judges Scores (pdf)
Nachwuchs U 15 Mädchen Entries Result  
Free SkatingOfficials Starting Order / Result Details Judges Scores (pdf)

Back Back to Home Page

Contact result service

Created by ISUCalcFS

Last Update: 04.04.2011 17:11

 

Ergebnis Minis AK6 Mädchen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

 

Verband/Verein

 

CP

TPIF

 

Pts.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Lea-Sophie

Kaja

 

ESVG/SAS

 

 

26

130

 

0,5

 

2

Paula

Teichmann

 

DEC/SAS

 

 

 

24

118

 

1,0

 

3

Jill

Oelschläger

 

ESVG/SAS

 

 

22

102

 

1,5

 

4

Fa-Marie

Manthey

 

DEC/SAS

 

 

 

20

100

 

2,0

 

5

Mariella

Lange

 

ESVG/SAS

 

 

18

100

 

2,5

 

6

Lilly Cosima

Zeibig

 

DEC/SAS

 

 

 

16

78

 

3,0

 

7

Schenja

Horn

 

DEC/SAS

 

 

 

14

63

 

3,5

 

8

Maja

Friebe

 

DEC/SAS

 

 

 

12

45

 

4,0

 

9

Cecil

Pfister

 

DESV/SAS

 

 

10

44

 

4,5

 

10

Evelyn

Illenseer

 

DEC/SAS

 

 

 

8

40

 

5,0

 

11

Heidrun

Böhler

 

DEC/SAS

 

 

 

6

36

 

5,5

 

12

Marie-Sophie

Hoffmann

 

DEC/SAS

 

 

 

4

26

 

6,0

 

13

Daniela

Zabielinskaja

DEC/SAS

 

 

 

2

24

 

6,5

 

14

Diana

Koch

 

DESV/SAS

 

 

0

4

 

7,0

 

 

 

Ergebnis Minis AK5 Jungen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

 

Verband/Verein

 

CP

TPIF

 

Pts.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Yannik

Seidel

 

ESVG/SAS

 

 

2

6

 

0,5

 

2

Hendrik

Seidel

 

ESVG/SAS

 

 

0

0

 

1,0

 

 

Ergebnis Minis AK 5 Mädchen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Name

 

 

Verband/Verein

 

CP

TPIF

 

Pts.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Lavinia

Küchenthal

 

ESVG/SAS

 

 

2

6

 

0,5

 

2

Julia

Lenke

 

ESVG/SAS

 

 

0

0

 

1,0

 

 

 

Ergebnis SYS Neulinge

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           

 

Vorname

Name

 

 

Verein/Verband

 

P.KP

CP

TPIF

Pts.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Team

Grimma

 

ESVG/SAS

 

 

 

 

 

4

10

1,0

 

2

Die kleinen

Eisteufel

 

DEC/SAS

 

 

 

 

 

 

2

6

2,0

 

3

Team

Berlin Minis

 

BTSC/BER

 

 

 

 

 

0

2

3,0

 

 

Ergebnis SYS Nachwuchs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vorname

Name

 

 

Verein/Verband

 

P.KP

CP

TPIF

Pts.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Team

Berlin Novice

BTSC/BER

 

 

 

 

 

0

0

1,0